Bitcoin kontynuuje konsolidację powyżej 36.000 USD

Bitcoin

Bitcoin handluje wewnątrz symetrycznego trójkąta.

Dzienne wskaźniki są niedźwiedzie, ale krótkoterminowe sygnały są bycze.

BTC jest prawdopodobnie w fali X korekcji W-X-Y.
promo

Chcesz się nauczyć handlu? Skorzystaj z poradnika dla początkujących z _BeInCrypto Academy_ już teraz!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoinów (BTC) rośnie od 12 stycznia i obecnie konsoliduje ponad 36 000 USD w trójkącie symetrycznym.

Oczekuje się, że Bitcoin znajdzie opór na poziomie 37.700 dolarów. Przebicie powyżej 40.112 dolarów sugerowałoby, że BTC jest nadal w impulsie byczym, a nie w fazie korekcyjnej.

Bitcoin kontynuuje swój ascendent

Bitcoin rośnie od czasu, gdy odbił się od 0,382 poziomu wsparcia retracement Fib na poziomie 32,124 dolarów 11 stycznia. Wzrost ten był stosunkowo stopniowy i gwałtowny, bardziej zbliżony do wzorca korekcyjnego niż impuls byczy.

Pomimo ukrytej byczej rozbieżności w RSI, pozostałe wskaźniki techniczne z dziennych ram czasowych są niedźwiedzie. Stochastyczny oscylator zrobił niedźwiedzi krzyż, a MACD prawie stał się ujemny.

Gdyby BTC miały się załamać, następny najbliższy obszar wsparcia znalazłby się za 29.080 USD (0,5 Retracement Fib).
BTC Ascent

Trójkąt symetryczny

Sześciogodzinny wykres pokazuje, że BTC handluje wewnątrz trójkąta symetrycznego od stycznia 4. Zbliża się punkt zbieżności pomiędzy wsparciem i oporem, więc oczekuje się, że nastąpi zdecydowany ruch.

Istnieje silny opór na poziomie 37.709 USD. Poziom ten jest równy 0,618 poziomu retrakcji włókien, czyli powierzchni oporu poziomego, a także pokrywa się z linią oporu opadającego z trójkąta.

Wskaźniki techniczne w krótkim okresie są bycze, ale ze względu na niedźwiedzie z wyższych przedziałów czasowych nie możemy śmiało przewidzieć pęknięcia.
Trójkąt BTC

Liczba fal BTC

Liczba fal sugeruje, że BTC jest handlowana wewnątrz złożonej korekty W-X-Y (pokazanej na pomarańczowo poniżej), w której fala X jest trójkątem. Pasuje to również do obliczeń długoterminowych, co sugeruje, że BTC koryguje się od ruchu w górę, począwszy od września 2020.

Awaria w trójkącie prawdopodobnie spowoduje, że BTC osiągnie wspomnianą wartość 0,5 Fiba na poziomie 29 000 USD, a być może nawet 0,618 Fiba na poziomie 26 000 USD.

Liczba podfal podana w czarnym kolorze A jest niższa od niskiej podfali B i wynosi 33 822 USD, co potwierdza, że jest to prawidłowa liczba.
Trójkąt BTC

Ponieważ jest to prawie na pewno trójkąt, jedyną inną możliwością jest to, że jest to czwarta fala, która może rozbić się w górę i podnieść BTC do 50.000 dolarów.

Jednak nie pasuje to do liczenia długoterminowego, chyba że BTC zdoła przełamać podfalę B o wartości 40.112 dolarów, ten scenariusz jest mało prawdopodobny.
Trójkąt BTC

Wniosek

Oczekuje się, że Bitcoin będzie stopniowo wzrastać do 37 700 dolarów. Przebicie powyżej 40.112 dolarów sugerowałoby, że BTC jest nadal w impulsie byczym, podczas gdy spadek poniżej 33.822 dolarów potwierdziłby, że trend jest niedźwiedzi.